Co říkají o robotu EDISONOVI ...

Spokojený uživatel je nejlepší propagátor hravého způsobu nabývání nových znalostí.
Programování a stavebnice LEGO umožňuje rozvinout fantazii a tvořivost dětí.

-----------------------------------------------------------------------------------------

"Začal jsem ve škole používat roboty Edison ve třídě a moje děti je milují! Nejlepší věc je, že děti, které neočekáváte, že se soustředí, vyniká - jako když přišlo světlo tam, kde předtím nebylo! "

- Simon Pearse - učitel na ZŠ, Nový Zéland

"Byla jsem tak nadšená, že moji studenti přišli s kreativními způsoby, jak pracovat se dvěma Edisony, které máme. Jsou v procesu vytváření videa, který je možné sdílet s naší rodičovskou komunitou, abychom je přesvědčili, že je to skvělý způsob, jak zapojit studenty do tohoto typu technologie. "

- Yolanda Gonzales, Boise School District, USA

"Běžím zde v Irsku s použitím robotů v Edisonu a děti jsou s roboty nadšeny a opravdu se těší na hraní s nimi. Jsou ohromeni tím,  co roboti mohou dělat a milují při navrhování vlastních programů. Je skvělé vidět, jak jsou to nápadité. " 

- Sinéad Diggin, Irsko 

Dům digitálních dovedností - Plzeň

Mirek Háša

První lekce

HFC Hackerspace

Poslechne na tlesknutí

Další Edisonovi funkce

Robotický jeřáb u Ježků

Jezdíme po černé čáře

Z Yootube

Umění robota u Ježků

Z Yootube

Pět velmi dobrých kompletů LEGA pro 10 studentů stojí přibližně 73 500 Kč. 

V Čechách pracuje s jednou sadou několik studentů. I když sada je vynikající, jedná se kolektivního výukového robota. Osobní výukový roboti jsou kvalitativně jiný přístup ve výuce. O ceně nemluvě.

Tento balíček LEGO EV3 Class zahrnuje:

5x LEGO MINDSTORMS Vzdělání EV3 Core Set & Software (LEG45544-1)
5x nabíječka baterií (LEG8887)
1x MTA Robotics Training Mat (ROB014)
Software LEGO MINDSTORMS Education EV3 si nyní můžete zdarma stáhnout z www.legoeducation.com/download . Tento software je k dispozici jak ve verzi pro stolní počítače, tak i ve verzi pro tablety.

Sada klíčů EV3 obsahuje vše, co potřebujete pro zapojení studentů do vzrušujících počítačových, technologických, inženýrských a matematických lekcí. Umožňuje jim sestavit, naprogramovat a testovat jejich řešení založená na stavebních prvcích LEGO® v kombinaci s robotickou technologií v reálném světě. Sada obsahuje modul EV3 Intelligent Brick, kompaktní a výkonný programovatelný počítač, který umožňuje ovládání motorů a snímání zpětných senzorů pomocí intuitivního programování založeného na ikonách a softwaru pro zaznamenávání dat, který je součástí dodávky.

U Ježků v tunelu

Jiří Ježek http://www.muj-robot.eu/

Lanovka u Ježků

Jiří Ježek http://www.muj-robot.eu/

Bludiště

Autor reference

Nahrání programu

Zkouška nahraného programu

Nahrání programu do Edisona

Autor reference

V uzavřeném prostoru

HFC Hackerspace

KONKURENCE V CENĚ 73 500 Kč

Zapojení studentů a energii učení prostřednictvím řešení problémů v reálném životě. Můžete pracovat méně než 45 minut a plně podporovat 48 návodů krok za krokem a průvodce všemi programovacími a hardwarovými funkcemi. Díky praktickému přiblížení LEGO EV3, jedinému problému budete mít studenty, aby opustili třídu! Tato sada core LEGO EV3 obsahuje inteligentní brick EV3, výkonný malý počítač, který umožňuje řídit motory a sbírat zpětnou vazbu snímačů. Zahrnuje schopnost komunikace Bluetooth a Wi-Fi a poskytuje programování v rámci cihel a protokolování dat. To vše přichází v robustní skříňce s třídícím zásobníkem pro snadnou správu ve třídě. Návod na stavbu dalších modelů je součástí softwaru.

Sada obsahuje:

Tři interaktivní servomotory
Vestavěný snímač otáček a ultrazvukový snímač Čidlo barvy / světla, gyro senzor a dva dotykové senzory
Dobíjecí baterie
Kulové kolečko Připojovací kabely
Pokyny pro stavbu
Stavební cihly LEGO® Technic pro tvorbu široké škály modelů
Klíčové vzdělávací body:

Navrhněte a budujte programovatelné roboty používající motory, snímače, ozubená kola a další
Vytvářejte, testujte, odstraňte a revidujte návrhy, abyste zlepšili výkon robota
Získejte praktické praktické zkušenosti pomocí matematických konceptů
Komunikujte efektivně pomocí vědeckého a odborného jazyka
Podrobné informace o tom, jak stáhnout software, jsou uvedeny v poli.

Ti roboti jsou úžasní. Mně se zalíbil hlavně ten „LEGO“ robot Edison, protože kostiček Lega máme doma haldu a tohle by děcka bavilo. Syn se závistí kouká na LEGO Mindstorms, jenže to stojí v základní verzi 10 000 Kč, takže to mu opravdu ze svého platu nekoupím. Pokud by Edison stál 50 dolarů ~ 1300 Kč, to by bylo o něčem jiném. To by byl pěkný Ježíšek. A užitečný. Doufám, že to půjde někde v Česku koupit.

VáclavOdborný asistent, vědecký tajemník

Od malička mě chytrá autonomní vozítka zajímala. Chytrost jsme jim kdysi dávali hardwarovou. Nejdříve tranzistory a potom logické TTL obvody a LEDky. Čidla - drátové kontakty a foto odpory. Pravěk. Dnešní Edison je jiná káva. O grafickém programu k našemu vozítku jsme neměli šanci vůbec přemýšlet. Na stará kolena jsem nám ho koupil a s klukem jsme už zvládli barkódy.

Jirka, táta úředník manažer

Delší dobu sleduji vývoj osobních a ostatních robotů. V poslední době se opravdu roztrhl pytel. Jsem sice příznivcem programovacího jazyka scratch, ale Edison má také skvělý grafický program. Všiml jsem si, že dokumentace a metodika výuky ve velmi dobrá. Připravujeme se, že zakoupíme robotickou výukovou laboratoř pro školu.

Honzaučitel

Osobní robot? Už jsem si myslel, že si ho koupím a budu mít svého osobního sluhu "Saturnina". Pravda, za 1 350 Kč by to byl asi jiný Saturnin. Ale vyzkouším toho Edisona. Něco ho naučím. Mohl by hlídat ledničku nebo na zavolání telefonem by mohl nakrmit rybičky.

VláďaPodnikatel

Mám dva kluky. Je jim pět a šest. To by mohli s tím čárovým kódem a Edisonem si vyhrát. Táta na ně nemá čas. --------------------------- Prosím, potřebujeme třetího Edisona. Táta se chytil.

PetraGrafička

Měla bych zájem o rekvalifikační kurz programování a robotiky.

Eva K.Učitelka

Máme zájem o předvedení laboratoře v naší základní škole.

Alenaučitelka