Co říkají o robotu EDISONOVI ...

Spokojený uživatel je dobrou propagací hravého způsobu nabývání nových znalostí.
Programování a stavebnice LEGO umožňuje rozvinout fantazii a tvořivost dětí.

Programování pro nejmenší

Anglicky s  anglickými titulky

Program Python pro robota

Program pro středoškoláky

Dům digitálních dovedností - Plzeň

Mirek Háša

První lekce

HFC Hackerspace

Poslechne na tlesknutí

Další Edisonovi funkce

Robotický jeřáb u Ježků

Jezdíme po černé čáře

Z Yootube

Umění robota u Ježků

Z Yootube

U Ježků v tunelu

Jiří Ježek http://www.muj-robot.eu/

Lanovka u Ježků

Jiří Ježek http://www.muj-robot.eu/

Bludiště

Autor reference

Nahrání programu

Zkouška nahraného programu

Nahrání programu do Edisona

Autor reference

V uzavřeném prostoru

HFC Hackerspace

Ti roboti jsou úžasní. Mně se zalíbil hlavně ten „LEGO“ robot Edison, protože kostiček Lega máme doma haldu a tohle by děcka bavilo. Syn se závistí kouká na LEGO Mindstorms, jenže to stojí v základní verzi 10 000 Kč, takže to mu opravdu ze svého platu nekoupím. Pokud by Edison stál 50 dolarů ~ 1300 Kč, to by bylo o něčem jiném. To by byl pěkný Ježíšek. A užitečný. Doufám, že to půjde někde v Česku koupit.

VáclavOdborný asistent, vědecký tajemník

Od malička mě chytrá autonomní vozítka zajímala. Chytrost jsme jim kdysi dávali hardwarovou. Nejdříve tranzistory a potom logické TTL obvody a LEDky. Čidla - drátové kontakty a foto odpory. Pravěk. Dnešní Edison je jiná káva. O grafickém programu k našemu vozítku jsme neměli šanci vůbec přemýšlet. Na stará kolena jsem nám ho koupil a s klukem jsme už zvládli barkódy.

Jirka, táta úředník manažer

Delší dobu sleduji vývoj osobních a ostatních robotů. V poslední době se opravdu roztrhl pytel. Jsem sice příznivcem programovacího jazyka scratch, ale Edison má také skvělý grafický program. Všiml jsem si, že dokumentace a metodika výuky ve velmi dobrá. Připravujeme se, že zakoupíme robotickou výukovou laboratoř pro školu.

Honzaučitel

Pracoval jsem ve stanici mlaďoučkých techničků. Vedl jsem kroužek elektrotechniky a potajmu jsme mu říkali kroužek kybernetiky. Tenkrát jsme dosáhli na číslicovou techniku, na papírové a později osmibitové počítače. Některé děti stavěly robotická vozítka co jezdila po černé čáře. Myslel jsem si, že pozvedneme technickou úroveň zájmové činnosti. Možná, že se to i podařilo. Uplynulo pár desítek let a robotická vozítka, včetně jejich programování se tlačí do zájmové činnosti a do škol. Edison je levnou ukázkou toho, co se za pár let stane běžnou náplní základní a střední školy. Skvělé.

Mirekpodnikatel

Osobní robot? Už jsem si myslel, že si ho koupím a budu mít svého osobního sluhu "Saturnina". Pravda, za 1 350 Kč by to byl asi jiný Saturnin. Ale vyzkouším toho Edisona. Něco ho naučím. Mohl by hlídat ledničku nebo na zavolání telefonem by mohl nakrmit rybičky.

VláďaPodnikatel

Mám dva kluky. Je jim pět a šest. To by mohli s tím čárovým kódem a Edisonem si vyhrát. Táta na ně nemá čas. --------------------------- Prosím, potřebujeme třetího Edisona. Táta se chytil.

PetraGrafička

Měla bych zájem o rekvalifikační kurz programování a robotiky.

Eva K.Učitelka

Máme zájem o předvedení laboratoře v naší základní škole.

Alenaučitelka